BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14655305
nr 1465 5305
Ljusstakar
Ett par, nysilver, nyrokoko. Höjd: 18 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:49:29
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.